Kullanıcı Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ / KULLANIM KOŞULLARI

Bu internet sitesine giren, kullanan ve sipariş veren herkes, (bireysel veya tüzel kişilik) aşağıdaki koşulları kabul etmiş olacaktır.

1 - TANIMLAR:

    a) HAN PARK Enerji Gayr. Yatırım Tic. Ltd. Şti.  29 Ekim Mah. Ahmet Taner Kışlalı Blv.Karya Rızvanoğlu Sit. No:25/A/1 Nilüfer/BURSA  adresinde bulunan, yasal mevzuat çerçevesinde internet ve telefon üzerinden müşteri ve bayilerine ürün tedariği sağlayan bir şirkettir. Bundan sonra 'SATICI' olarak anılacaktır.   
    b) "www.solardepo.com" internet sitesine girerek online alışveriş yapan veya telefon aracılığıyla sipariş veren bireysel/tüzel kişiler. Bundan sonra 'MÜŞTERİ' olarak anılacaktır.


2 - GÜVENLİK:

    a) Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan SATICI sorumlu değildir.
    b) SATICI, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu internet sitesi kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. SATICI, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu tutulamaz.


3 - GARANTİ ŞARTLARI:

MÜŞTERİ, SATICI'ya ait sanal mağazalardan, telefon veya diğer iletişim kanallarından sipariş verdiğinde aşağıdaki garanti şartlarını kabul etmiş olacaktır;

    a) Tüm elektronik cihazların yasal garanti süresi 2 yıl; traksiyoner akü, likit akü ve jel aküler ile birlikte her türlü endrüstiyel/kimyasal ürün için 1 yıldır.

    b) Kullanım sonrası arızalanan ürünler için garanti yükümlülüğü, ilgili ürüne ait ithalatçı / distribütör ya da imalatçıya aittir. SATICI, sadece yasal garanti şartlarını ve mevzuatını işletecek, İthalatçı/İmalatçı ile Müşterinin temasını sağlar. SATICI  bünyesinde herhangi bir onarım, tamirat, tazmin veya ürün yenileme yapılmaz.

    c) MÜŞTERİ tarafından satın alınan her nev-i ürün, SATICI'nın kataloğundaki ürünler dışında herhangi bir cihazla birlikte kullanılamaz. Müşteri tarafından satın alınmış ürün/ürünler, SATICI'ya ait olmayan, aküye, güneş paneline, şarj cihazına, kesintisiz güç kaynağına v.b. haricen kullanılacak herhangi bir cihaza bağlanması durumunda satın alınan ürüne kalıcı hasar verebilir.Bu sebeple meydana gelecek hasarlar, arızalar "garanti kapsamı dışında", "kullanıcı hatası" olarak değerlendirilir. Tamamı SATICI'dan temin edilmiş olan Solar Paketler bu durumdan muaftır. SATICI, kötü kullanım ve art niyet tespit etmedikçe; sistemin çalışır durumda olmasını sağlar.


4 - TESLİMAT ŞARTLARI

    a) MÜŞTERİ, satın alacağı ürünlerin ödemesini Kredi Kartı, Banka Havalesi/EFT veya Kapıda Nakit Ödeme yöntemlerinin herhangi biriyle yapabilir. Bu yöntemlerin tamamı veya bir kısmı sebep göstermeksizin duraklatılabilir veya askıya alınabilir. Online ödemelerde müşteriye ait kredi kartından, kendisinin onayladığı tutar kadar çekim işlemi gerçekleşecektir. Ödeme sonrası, iade yetkisi ve kararı SATICI'ya aittir.

    b) SATICI, Müşteri tarafından verilen siparişi en geç 5 (beş) iş günü içersinde kargoya verecektir. Stokta bulunmayan veya distrübütör/ithalatçı kanalıyla temin edilemeyen siparişi iptal ederek müşterinin ödediği tutarı geri iade edebilir. İnisiyatif dışında olan bu ve bunun gibi durumlardan SATICI sorumlu tutulamaz.


5 - İADE ŞARTLARI

    a) MÜŞTERİ, satın almış olduğu ürünü, defolu ya da ayıplı çıkması halinde yedi (7) gün içerisinde iade edebilir. Müşteri, iade edilecek ürünün kullanılmadan, kutusunu ve ambalajını tahrip etmeden/bozmadan, aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü iade ederken, ürün ile birlikte, ürün faturası ve iade sebebini içeren bir not gönderilmelidir.

    b) İade edilecek ürün Müşteri'ye teslim edildiği haliyle, tekrar satılabilir durumda olmalıdır. Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Bu şekilde gönderilen ürünler SOLAR DEPO Müşteri Hizmetleri tarafından teslim alınmaz ve kargo iade edilir. Müşteri, yukarıdaki şartlara uymayacak şekilde ambalajında veya üründe hasar oluşan iade işlemlerinde, malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

    c) Kullanım sonrası arızalanan ürünler, MÜŞTERİ tarafından ilgili ürüne ait teknik servise gönderilir. Gönderim öncesi Teknik Servis Formu doldurulmalıdır veya 0850 840 0 800 numaralı telefondan SATICI'nın Müşteri Hizmetlerine bilgi verilmelidir.  Garanti kapsamında veya dışında işlem görecek ürün veya ürünlerin kargo gönderim bedeli MÜŞTERİ'ye ait olacaktır.


6 - TELİF HAKLARI:

   a) SATICI, "SOLAR DEPO" marka patentinin ve "www.solardepo.com" internet sitesinde yer alan resim, bilgi, video v.b. tüm içeriğin üreticisi ve yasal sahibidir. SATICI, "www.solardepo.com" sitesinin tasarım ve dizaynı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibidir.

   b) "www.solardepo.com" internet sitesinde bulunan yazılı bilgi, resim, video v.b. her türlü materyal 5846 nolu fikir ve sanat eserleri kanununca koruma altındadır.  Bu sitede yer alan ürün fotoğrafı, ürün bilgisi ve diğer içerik kopyalanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, başka bir internet sitesinde yayınlanamaz. Aksi takdirde hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir.


7 - GEÇERLİLİK:

   a) SATICI, işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, fiyat, içerik, siteyi kullanma koşulları, mesafeli satış sözleşmesi ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme ve yayını durdurma hakkını saklı tutar.

İşbu sözleşme 7 madde ve 15 alt maddeden ibarettir. Sözleşmenin ihlali halinde İSTANBUL ve BURSA mahkemeleri yetkilidir.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...