3KW 3000 Watt Tam Sinüs Akıllı İnverter 24V 60A Şarjlı İnverter

 • Ürün Kodu: PV18-3024-VPK
 • Marka: Hegel
 • %20indirim
  11.187 TL
  8.943 TL
  KARGO BEDAVA
  Havale/EFT ile Ödemelerde 8.675 TL
 • 903 TL 'den başlayan taksitlerle

Hegel Solar İnverter Ürün Özellikleri


Günümüzde enerji ihtiyaçlarımız arttıkça, akıllı inverterlerin ve güç kaynaklarının önemi giderek artmaktadır. Hegel'in 3KW 3000 Watt 60A Şarjlı 24 Volt Tam Sinüs Akıllı İnverter'i, güç ihtiyaçlarınızı karşılamak ve daha fazlasını sunmak için tasarlanmış bir üründür. Bu yazıda, bu etkileyici inverterin teknik özelliklerini ve sağladığı avantajları keşfedeceğiz.

Ürün Bilgi Dosyasını İndir

Teknik Özellikler:

    Güç Kapasitesi: Hegel 3KW İnverter, 3000 watt veya 3 kilovatlık bir güç kapasitesine sahiptir. Bu, evdeki birçok temel cihazı ve daha fazlasını destekler.

    Giriş Gerilimi: 24 volt giriş gerilimi gerektirir. Bu, 24 volt bir güç kaynağına veya aküye bağlanarak kullanılabilir.

    Tam Sinüs Dalga Formu: İnverter, saf sinüs dalga formu üretir. Bu, hassas elektronik cihazların güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar ve cihazlara zarar verme riskini minimize eder.

    Şarj Fonksiyonu: Dahili şarj cihazı sayesinde, akülerinizi bu inverter ile şarj edebilirsiniz. Bu, taşınabilir bir güç kaynağı olarak kullanımını artırır.

    Akıllı Kontrol: Hegel İnverter, akıllı bir kontrol sistemi ile donatılmıştır. Aşırı akım, aşırı ısınma ve aşırı voltaj gibi sorunlara karşı koruma sağlar. Bu, güvenliği artırır.

    Yüksek Çıkış Akımı: 60 amperlik yüksek bir çıkış akımına sahiptir. Bu, büyük cihazların güç gereksinimlerini karşılar, örneğin, büyük buzdolapları veya klima sistemleri için idealdir.

    Çevre Dostu: Hegel İnverter, enerji verimliliği açısından optimize edilmiştir, böylece enerji tasarrufu sağlar ve çevreye daha az etki eder.

    Taşınabilirlik: Kompakt tasarımı ve taşınabilirlik özellikleri sayesinde, bu inverteri kamyon, karavan veya tekne gibi taşınabilir uygulamalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sonuç:

Hegel 3KW 3000 Watt 60A Şarjlı 24 Volt Tam Sinüs Akıllı İnverter, güç ihtiyaçlarınızı karşılamak ve enerji verimliliğini artırmak için mükemmel bir seçenektir. Teknik özellikleri ve akıllı kontrol sistemi sayesinde güvenilir bir enerji kaynağı sunar. Ayrıca, taşınabilirlik özellikleri ile herhangi bir yerde kullanım için uygundur. Bu inverter, evde, ofiste veya taşınabilir uygulamalarda güç sağlama ihtiyacınızı karşılamak için güçlü bir çözümdür.

 

İnverter Montajı
Kurulum yapılacak yeri seçmeden önce mutlaka aşağıdaki maddeleri dikkatlice inceleyiniz.
İnverteri yanıcı yapı malzemeleri üzerine monte etmeyiniz.
Katı ve sağlam bir yüzeye monte ediniz.
LCD ekranın kolayıkla okunabilmesi için inverteri göz hizasına monte edin.
Optimum çalışma performansı için ortam sıcaklığı 0 – 55 derece arasında olmalıdır.

Batarya Bağlantısı
Güvenli çalışma ve yönetmeliğe uygunluk için, batarya ve inverter arasına ayrı bir DC sigorta veya bağlantı kesici takılabilir. Batarya bağlantısı için uygun kablo kullanılması sistem güvenliği ve verimli çalışma çalışma açısından büyük önem taşır. 1-3KVA modeli için en az 100 amper , 4KVA ve 5KVA modelleri için en az 200 amper akü tavsiye edilir.

AC Giriş / Çıkış Bağlantısı
Ac girişi güç kaynağına bağlamadan önce, lütfen inverter ile AC girişi güç kaynağı arasına yüksek akım kapasiteli sigorta bağlayın. Bu inverterin bakım esnasında kolaylıkla AC güç kaynağının kesilmesini sağlayacaktır.
AC giriş / çıkış bağlantısını gerçekleştirirken, AC giriş veya çıkış tellerini terminal bloğu üzerine L,N ve toprak kutuplarına uygun şekilde takın ve vidaları sıkın.
Toprak – Sarı ve yeşil kablo
L ( Hat ) – Kahverengi yada siyah kablo
N ( Nötr ) – Mavi kablo rengindedir.

Güneş Paneli Bağlantısı
Güneş paneli bağlantısını yapmadan önce PV girişi ve güneş panelleri arasına DC sigorta bağlayın. PV bölümü için tüm kablo tesisatı özel solar kablo olmasına dikkat edin. PV modülü bağlantısı için uygun solar kablo kullanılması sistem güvenliği ve verimli çalışma açısından büyük önem taşır.
PV modüllerinin açık devre voltajı ( Voc ) inverterin maksimum PV dizilimi açık devre voltajını aşmamalıdır.
PV modüllerinin açık devre voltajı ( Voc ) minimum batarya voltajından yüksek olmamalıdır.

Teknik Özellikler:
Çıkış Gücü 3000VA – 3kW, Tam Sinüs, 230 VAC
Demeraj Akımı     6000 VA – 6kW
Verimlilik 93%
Standby Tüketimi 26W
Akü Grubu Gerilim 24 VDC
Şarj Gerilimi     27V – 29VDC
Solar Şarj Kontrol PWM 60A, 80V Voc max
Toplam Panel Gücü 1600W
AC Şarj Girişi     30A
Boyutlar 305 x 272 x 100 mm
Ağırlık 6,9 kg

 

 

Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...